Мръсен въздух задушава шест града у нас
В пъти по-мръсен от допустимото през последните часове е въздухът в шест града у нас - София, Пловдив, Враца, Ямбол, Кюстендил и Свищов. Това съобщава Нова телевизия по данни на "Еър София".
Вчера станцията в столичния кв. "Хиподрума" е отчела средно 150 микрограма на куб. метър фини прахови частици при норма 50. Тази сутрин нивото също е било над допустимото - малко над 50 микрограма на куб. метър.
За последното денонощие във Видин има завишение до 90 микрограма на куб. метър.
Ивайло Младенов от РИОСВ-Монтана уточни, че това може да се обясни със запалването на печките в помещенията. По негови думи става въпрос за нормални повишения в този часови диапазон. /nova tv
Вчера станцията в столичния кв. "Хиподрума" е отчела средно 150 микрограма на куб. метър фини прахови частици при норма 50. Тази сутрин нивото също е било над допустимото - малко над 50 микрограма на куб. метър.
За последното денонощие във Видин има завишение до 90 микрограма на куб. метър.
Ивайло Младенов от РИОСВ-Монтана уточни, че това може да се обясни със запалването на печките в помещенията. По негови думи става въпрос за нормални повишения в този часови диапазон. /nova tv
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус