Момче загина при верижна катастрофа между три трамвая в София, 10 са ранени
Сигнал за верижна катастрофа между три трамвайни мотриси в района на жк “Дружба“, бул. „Искърско шосе“ е подаден днес към 11.30 часа. Това съобщиха от МВР.
По първоначални данни е загинало момче, пресичало в този момент релсите на ул. Искърско шосе“. В болнично заведение за преглед са откарани десет пътници от последната мотриса, оплакали се от различни наранявания.
В момента на място се извършва оглед от столични полицейски екипи. Движението на трамваите в района временно е спряно.
По случая е образувано досъдебно производство, в рамките на което ще се установяват и причините за възникналия инцидент.
Трамваите от линия 23 ще се движат от „Гео Милев" до станция Изток, а трамваите от линия 20 се движат от Пета метростанция на ул. „Пиротска" до „Гео Милев". В участъка от гара Искър до „Гео Милев" са пуснати автобуси, съобщиха от Столична община.
Двама от пострадалите от верижна катастрофа в столичния квартал "Дружба", които бяха приети в СО на УМБАЛ "Св. Анна" - София АД, съобщиха от болницата.
Сред тях е ватманът на едната мотриса - жена с порезна рана на главата, без опасност за живота. Другият пострадал е мъж с гръдна травма, без опасност за живота. /24chasa.bg
По първоначални данни е загинало момче, пресичало в този момент релсите на ул. Искърско шосе“. В болнично заведение за преглед са откарани десет пътници от последната мотриса, оплакали се от различни наранявания.
В момента на място се извършва оглед от столични полицейски екипи. Движението на трамваите в района временно е спряно.
По случая е образувано досъдебно производство, в рамките на което ще се установяват и причините за възникналия инцидент.
Трамваите от линия 23 ще се движат от „Гео Милев" до станция Изток, а трамваите от линия 20 се движат от Пета метростанция на ул. „Пиротска" до „Гео Милев". В участъка от гара Искър до „Гео Милев" са пуснати автобуси, съобщиха от Столична община.
Двама от пострадалите от верижна катастрофа в столичния квартал "Дружба", които бяха приети в СО на УМБАЛ "Св. Анна" - София АД, съобщиха от болницата.
Сред тях е ватманът на едната мотриса - жена с порезна рана на главата, без опасност за живота. Другият пострадал е мъж с гръдна травма, без опасност за живота. /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус