Медицински специалисти протестират под прозорците на Борисов
Медицински сестри протестират пред сградата на Министерския съвет, съобщи bTV.
Исканията им са за ясни правила при разпределение на публичните средства, за да останат младите специалисти в България, достъп до качествени здравни грижи на населението и достойно заплащане.
Според твърденията на медицинските сестри, протестът им не е за по-високи заплати, а за по-добри условия. Това е пети национален протест на медицинските специалисти от началото на годината.
Организатор на протеста е новоучредения Синдикат на медицинските специалисти, съобщи по-рано БНР.
Пред сградата на властта са медицински сестри, акушерки, фелдшери и физиотерапевти от страната.
Основните им искания са за реформи и нов модела за финансиране на болниците, каза за обществената медия лидерът на синдиката Мая Илиева.
По думите й новата структура ще следи да решава проблемите и да променя условията на труд, за да са адекватни и да отговарят на българското законодателство.
"В момента 90% от болниците не работят по закона, заради това че няма кадри, заради многото часове извънреден труд, заради нерегламентираните дежурства 24-36 часа. Изключително много нарушения, за които ние ще сигнализираме като синдикат", каза Мая Илиева. /БТВ
Исканията им са за ясни правила при разпределение на публичните средства, за да останат младите специалисти в България, достъп до качествени здравни грижи на населението и достойно заплащане.
Според твърденията на медицинските сестри, протестът им не е за по-високи заплати, а за по-добри условия. Това е пети национален протест на медицинските специалисти от началото на годината.
Организатор на протеста е новоучредения Синдикат на медицинските специалисти, съобщи по-рано БНР.
Пред сградата на властта са медицински сестри, акушерки, фелдшери и физиотерапевти от страната.
Основните им искания са за реформи и нов модела за финансиране на болниците, каза за обществената медия лидерът на синдиката Мая Илиева.
По думите й новата структура ще следи да решава проблемите и да променя условията на труд, за да са адекватни и да отговарят на българското законодателство.
"В момента 90% от болниците не работят по закона, заради това че няма кадри, заради многото часове извънреден труд, заради нерегламентираните дежурства 24-36 часа. Изключително много нарушения, за които ние ще сигнализираме като синдикат", каза Мая Илиева.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус