Медици пренощуваха пред МС, искат среща с Борисов
Медици нощуваха пред Министерски съвет на палатки с искане да бъдат приети от министър-председателя Бойко Борисов.
Участниците в започналия вчера протест на медицински специалисти с искане за реформи и по-достойни възнаграждения са изпълнили заканата си и са пренощували в палатките, разпънати пред Министерския съвет. Това съобщи за БНР медицинската сестра Мая Илиева, лидер на наскоро създадения Синдикат на медицинските специалисти. По думите ? цяла нощ са останали около 15 души.
Желанието на протестиращите медици е да бъдат приети днес от министър-председателя Бойко Борисов.
“И ще стоим тук, докато г-н Борисов ни приеме. Дано да има смелостта да се срещне с едни врякащи жени“, каза Мая Илиева в предаването “Преди всички” и предупреди, че са търпеливи и ще чакат.
“Дано да успеем да се срещнем с г-н Борисов. Имаме една заложена точка в исканията си и това е КТД (колективен трудов зоговор – б.р.) да бъде задължителен за всички. Това КТД наистина е договорка и работодателят е длъжен да договаря, но той не е длъжен да го подпише. Аз лично съм договаряла КТД 6 години, смених 3-ма директори и нито един от тях не го подписа. Ако КТД не стане задължителен, няма да има същия ефект, на който се залага. В България проблемите се решават еднолично, само когато той нареди, тогава нещата се случват. В останалите случаи се правят, че проблеми няма и хората, каквото и да правят, не ги забелязват”.
Тя бе категорична, че не само на здравния министър Кирил Ананиев, а на никого не вярват:
“До момента за 10 месеца нищо не се е променило. Дори това, което се говори – за договорки в НРД (Национален рамков договор – б.р.), все още не е разписано”.
Илиева обясни, че в някои болници има увеличение на работните заплати на медицинските сестри, но това е за сметка на допълнителното материално стимулиране. Така, по думите ?, на някои места дори се получават по-ниски възнаграждения.
“Нещата вече с главоломна сила се рушат. Няма какво да губим”, подчерта още Мая Илиева. /БГНЕС
Участниците в започналия вчера протест на медицински специалисти с искане за реформи и по-достойни възнаграждения са изпълнили заканата си и са пренощували в палатките, разпънати пред Министерския съвет. Това съобщи за БНР медицинската сестра Мая Илиева, лидер на наскоро създадения Синдикат на медицинските специалисти. По думите ? цяла нощ са останали около 15 души.
Желанието на протестиращите медици е да бъдат приети днес от министър-председателя Бойко Борисов.
“И ще стоим тук, докато г-н Борисов ни приеме. Дано да има смелостта да се срещне с едни врякащи жени“, каза Мая Илиева в предаването “Преди всички” и предупреди, че са търпеливи и ще чакат.
“Дано да успеем да се срещнем с г-н Борисов. Имаме една заложена точка в исканията си и това е КТД (колективен трудов зоговор – б.р.) да бъде задължителен за всички. Това КТД наистина е договорка и работодателят е длъжен да договаря, но той не е длъжен да го подпише. Аз лично съм договаряла КТД 6 години, смених 3-ма директори и нито един от тях не го подписа. Ако КТД не стане задължителен, няма да има същия ефект, на който се залага. В България проблемите се решават еднолично, само когато той нареди, тогава нещата се случват. В останалите случаи се правят, че проблеми няма и хората, каквото и да правят, не ги забелязват”.
Тя бе категорична, че не само на здравния министър Кирил Ананиев, а на никого не вярват:
“До момента за 10 месеца нищо не се е променило. Дори това, което се говори – за договорки в НРД (Национален рамков договор – б.р.), все още не е разписано”.
Илиева обясни, че в някои болници има увеличение на работните заплати на медицинските сестри, но това е за сметка на допълнителното материално стимулиране. Така, по думите ?, на някои места дори се получават по-ниски възнаграждения.
“Нещата вече с главоломна сила се рушат. Няма какво да губим”, подчерта още Мая Илиева. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус