Майките от "Системата ни убива" украсиха елха с лика на Валери Симеонов
"Елхата на срама", с играчки с образа на Валери Симеонов, украсиха рано тази сутрин майките от инициативата "Системата ни убива" в близост до служебния вход на парламента. Това е поредната протестна демонстрация срещу избора на Симеонов за заместник-председател на Народното събрание. Днес майките поискаха оставката на председателя на парламента Цвета Караянчева.
"Можете да дойдете да се снимате до елхата и да ни пращате снимки." - това послание отправи тази сутрин Вера Иванова от "Системата ни убива" чрез социалните мрежи, докато с още няколко майки украсяваха елхата в градинката зад Народното събрание.
"Точно преди 1 година, заради изказването на вицепремиера Валери Симеонов, ние майките от "Системата ни убива" излязохме на протест. Гласуваха се закони в полза на хората с увреждания. Преди няколко дни обаче Валери Симеонов отново беше назначен, дори на по-висок пост. Това, разбира се не се случи от самосебе си, а с подкрепата на 118 депутати от ГЕРБ, БСП или Коалиция за България, както и Обединените патриоти."
Всяка от 118-те играчки върху елхата е с образа на Валери Симеонов и с името на съответния депутат, а за да е ясно от коя партия е всеки, майките са използвали синя, червена и бяла лентичка за ГЕРБ, БСП и Обединените патриоти. На върха на дървото има корона, отново с лика на Валери Симеонов. Майките наблегнаха върху една от исканите оставки.
"На председателя на Народното събрание Цвета Караянчева, която лично дойде да ни поздрави за това, че сме извоювали оставката му, заради изказванията. Ние няма да спрем и няма да се откажем и този път, докато всичките тези 118 човека плюс Валери Симеонов не се махнат от Народното събрание."
Утре вечер майките организират второ автошествие от паметника на Цар Освободител до Четвъртия километър на Цариградско шосе, а в четвъртък ще се проведе протест пред Народното събрание. /dnews.bg
"Можете да дойдете да се снимате до елхата и да ни пращате снимки." - това послание отправи тази сутрин Вера Иванова от "Системата ни убива" чрез социалните мрежи, докато с още няколко майки украсяваха елхата в градинката зад Народното събрание.
"Точно преди 1 година, заради изказването на вицепремиера Валери Симеонов, ние майките от "Системата ни убива" излязохме на протест. Гласуваха се закони в полза на хората с увреждания. Преди няколко дни обаче Валери Симеонов отново беше назначен, дори на по-висок пост. Това, разбира се не се случи от самосебе си, а с подкрепата на 118 депутати от ГЕРБ, БСП или Коалиция за България, както и Обединените патриоти."
Всяка от 118-те играчки върху елхата е с образа на Валери Симеонов и с името на съответния депутат, а за да е ясно от коя партия е всеки, майките са използвали синя, червена и бяла лентичка за ГЕРБ, БСП и Обединените патриоти. На върха на дървото има корона, отново с лика на Валери Симеонов. Майките наблегнаха върху една от исканите оставки.
"На председателя на Народното събрание Цвета Караянчева, която лично дойде да ни поздрави за това, че сме извоювали оставката му, заради изказванията. Ние няма да спрем и няма да се откажем и този път, докато всичките тези 118 човека плюс Валери Симеонов не се махнат от Народното събрание."
Утре вечер майките организират второ автошествие от паметника на Цар Освободител до Четвъртия километър на Цариградско шосе, а в четвъртък ще се проведе протест пред Народното събрание. /dnews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус