Красимир Велчев: Създателите на Орешарски не могат да свалят кабинета
Правителството няма да падне. Няма кой да тръгне след тези, които доведоха Орешарски. Тогава наистина имаше криза. Не мисля, че една оставка на правителството ше реши проблемите, тя ще ги задълбочи. Това заяви во "Денят започва с Георги Любенов" на БНТ зам.-председателят на парламентарната група на ГЕРБ Красимир Велчев.
Вчера в "Панорама" слушах опозицията да изнася лекции що е то криза, има ли почва у нас, етапи, и стигнах до извода, че те са специалисти по кризите, но не по решението на кризи, а по създаването им, защото непрекъснато, в последно време те насаждат едно такова мнение у хората, че щом в последните 10 години сме управлявали, значи нямаме никакви оправдания", коментира Велчев. И попита: "Защо се изпуска този етап 2013-2014 година. С това управление "Орешарски" те върнаха България годиин назад за година и половина. Преди това пак имаше растеж, съживяване на икономиката. Сега същите тези с вота на недоверие отново искат да върнат страната назад, да спрат развитиято на държавата, заяви той.
По отношение на кризите той каза, че се опитва да гледа на нещата отстрани. "Тази криза можеше някои неща да се избегнат и може би затова са такива мерките, които са взети в момента, както от премиера, така и от главния прокурор. Така трябва да работи прокуратурата, да се покаже, че няма да има толериране, когато стане дума за нарушаването на закона", каза още Велчев.
Задавам си въпроса дали съдът разглежда и осъжда еднакво всички, защото не мога да си обясня как хора с висящи дела, рецидивисти, ги пускат под домашен арест, а един министър, не. Той не може да извърши друго престъпление, защото вече не е министър, второ, той къде може да се скрие, ако се обяви за национално международно издирване
Вчера в "Панорама" слушах опозицията да изнася лекции що е то криза, има ли почва у нас, етапи, и стигнах до извода, че те са специалисти по кризите, но не по решението на кризи, а по създаването им, защото непрекъснато, в последно време те насаждат едно такова мнение у хората, че щом в последните 10 години сме управлявали, значи нямаме никакви оправдания", коментира Велчев. И попита: "Защо се изпуска този етап 2013-2014 година. С това управление "Орешарски" те върнаха България годиин назад за година и половина. Преди това пак имаше растеж, съживяване на икономиката. Сега същите тези с вота на недоверие отново искат да върнат страната назад, да спрат развитиято на държавата, заяви той.
По отношение на кризите той каза, че се опитва да гледа на нещата отстрани. "Тази криза можеше някои неща да се избегнат и може би затова са такива мерките, които са взети в момента, както от премиера, така и от главния прокурор. Така трябва да работи прокуратурата, да се покаже, че няма да има толериране, когато стане дума за нарушаването на закона", каза още Велчев.
Задавам си въпроса дали съдът разглежда и осъжда еднакво всички, защото не мога да си обясня как хора с висящи дела, рецидивисти, ги пускат под домашен арест, а един министър, не. Той не може да извърши друго престъпление, защото вече не е министър, второ, той къде може да се скрие, ако се обяви за национално международно издирване
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус