“Кока -Кола”: Хората харесват пластмасовите бутилки
“Кока-Кола” няма да се откаже от пластмасовите бутилки за еднократна употреба, защото потребителите все още ги искат, заяви ръководителят на фирмата за устойчиво развитие Беа Перез на форума в Давос, предаде Би Би Си.
Клиентите ги харесват, защото се затварят добре и са леки, каза Беа Перез.
Фирмата, която е един от най-големите производители на пластмасови отпадъци, обеща да рециклира толкова пластмасови бутилки, колкото използва до 2030 година.
Но природозащитници твърдят, че много бутилки от „Кока-Кола“ все още ще останат несъбрани и ще се окажат на сметищата.
Гигантът за безалкохолни напитки произвежда около три милиона тона пластмасови опаковки годишно – това е еквивалентно на 200 000 бутилки в минута.
През 2019 г. компанията бе обявена за най-замърсяващата марка в глобалната оценка за пластмасовите отпадъци от благотворителната акция „Break Free from Plastic”.
Но изказвайки се на Световния икономически форум в Давос, г-жа Перез заяви, че фирмата признава, че тя вече “трябва да бъде част от решението“.
„Кока-Кола” обеща да използва най-малко 50% рециклиран материал в опаковките си до 2030 г. Той също така си партнира с НПО по света, за да помогне за подобряване на събирането.
Въпреки това, г-жа Перез беше категорична, че фирмата не може да изхвърли пластмасата изведнъж, както някои кампании поискаха, заявявайки, че това може да отблъсне клиентите и да намали рязко продажбите. /БГНЕС
Клиентите ги харесват, защото се затварят добре и са леки, каза Беа Перез.
Фирмата, която е един от най-големите производители на пластмасови отпадъци, обеща да рециклира толкова пластмасови бутилки, колкото използва до 2030 година.
Но природозащитници твърдят, че много бутилки от „Кока-Кола“ все още ще останат несъбрани и ще се окажат на сметищата.
Гигантът за безалкохолни напитки произвежда около три милиона тона пластмасови опаковки годишно – това е еквивалентно на 200 000 бутилки в минута.
През 2019 г. компанията бе обявена за най-замърсяващата марка в глобалната оценка за пластмасовите отпадъци от благотворителната акция „Break Free from Plastic”.
Но изказвайки се на Световния икономически форум в Давос, г-жа Перез заяви, че фирмата признава, че тя вече “трябва да бъде част от решението“.
„Кока-Кола” обеща да използва най-малко 50% рециклиран материал в опаковките си до 2030 г. Той също така си партнира с НПО по света, за да помогне за подобряване на събирането.
Въпреки това, г-жа Перез беше категорична, че фирмата не може да изхвърли пластмасата изведнъж, както някои кампании поискаха, заявявайки, че това може да отблъсне клиентите и да намали рязко продажбите. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус