Китайският износ на редки земни магнити към САЩ е паднал с 21% за месец
Китайският износ на редки земни магнити за Съединените щати е паднал с 21.2% за един месец, показаха митническите данни. Подобряването на търговските отношения между двете страни е намалило желанието да се трупат запаси, пише Reuters.
Доставките на магнити за САЩ, които се използват широко в медицинските изделия, потребителската електроника и отбраната, са паднали до 376 тона миналия месец, сочат данни на Главната митническа администрация. Числото е с 3.2% по-малко на годишна база.
Американските военни планират да трупат запаси от редки земни магнити, използвани в ракетите Javelin и изтребителите F-35, според правителствен документ, видян от Reuters. И това е въпреки забраната, заложена през тази година, да се купуват редки земни магнити от Китай за военна употреба.
Китай, най-големият световен производител на редки земни магнити, заяви през май, че ще ограничи доставките на редкоземни материали като част от арсенала в търговската си война с Вашингтон.
Китайският износ на редки земни магнити за всички страни е достигнал около 2891 тона миналия месец, което е 6.5% по-малко спрямо октомври и 10.4% спрямо ноември 2018 г.
Най-голямата дестинация за износ на магнити е била Германия, до която Китай е изпратил 672 тона през ноември. През октомври износът на редки земни магнити за Германия е нараснал до около 708 тона, най-високият от 2016 г. насам.
Доставките на магнити за САЩ, които се използват широко в медицинските изделия, потребителската електроника и отбраната, са паднали до 376 тона миналия месец, сочат данни на Главната митническа администрация. Числото е с 3.2% по-малко на годишна база.
Американските военни планират да трупат запаси от редки земни магнити, използвани в ракетите Javelin и изтребителите F-35, според правителствен документ, видян от Reuters. И това е въпреки забраната, заложена през тази година, да се купуват редки земни магнити от Китай за военна употреба.
Китай, най-големият световен производител на редки земни магнити, заяви през май, че ще ограничи доставките на редкоземни материали като част от арсенала в търговската си война с Вашингтон.
Китайският износ на редки земни магнити за всички страни е достигнал около 2891 тона миналия месец, което е 6.5% по-малко спрямо октомври и 10.4% спрямо ноември 2018 г.
Най-голямата дестинация за износ на магнити е била Германия, до която Китай е изпратил 672 тона през ноември. През октомври износът на редки земни магнити за Германия е нараснал до около 708 тона, най-високият от 2016 г. насам.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус