Китай ще създаде система за големи данни за транспорта до 2025 г.
Китай ще установи система за големи данни за транспортната мрежа до 2025 г, се посочва в документ, публикуван от Министерството на транспорта в четвъртък, съобщава "Радио Китай".
Целта е да се повиши нивото на дигитализация на транспортната индустрия и разшири приложението на големите данни във всички области на сектора до 2025 г.
Планът подчертава нуждата от стандартизиране на процеса по използване на данните за трафика и популяризиране на споделянето на големите данни между останалите ведомства, като Министерството на обществената сигурност, Министерството на природните ресурси и Министерството на екологията и околната среда.
В документа се призовава още за подобряване на сигурността и управлението на големите данни в транспортната индустрия.
Целта е да се повиши нивото на дигитализация на транспортната индустрия и разшири приложението на големите данни във всички области на сектора до 2025 г.
Планът подчертава нуждата от стандартизиране на процеса по използване на данните за трафика и популяризиране на споделянето на големите данни между останалите ведомства, като Министерството на обществената сигурност, Министерството на природните ресурси и Министерството на екологията и околната среда.
В документа се призовава още за подобряване на сигурността и управлението на големите данни в транспортната индустрия.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус