Китай продължава да помага на развиващите се страни в справянето с климатичните промени
Китай е отпуснал над 1 милиард юана (143 милиона долара) от 2011 г насам за развиващите се страни в борбата им с климатичните промени, съобщи официално лице в рамките на годишната конференция на ООН за климата в Мадрид, предаде bulgarian.cri.cn.
Джао Инмин, заместник министър на екологията и околната среда каза, че до момента Китай е подписал меморандум за разбирателство за сътрудничество в областта на климата с 33 развиващите се държави. Предоставил е обучение и на 200 официални лица и специалисти от 120 държави, работещи в сферата на околната среда и справянето с климата.
„Климатичните изменения са огромно предизвикателство за оцеляването и развитието на човечеството, те са спешна заплаха, която грози целия свят. Развиващите се държави са най-големите жертви на тези климатични промени", каза заместник министърът на форум за сътрудничеството по климата „Юг-Юг". Мероприятието се фокусира върху обмена на ресурси, технологии и знания между развиващите се държави.
Освен неблагоприятните ефекти от глобалното затопляне, тези държави са изправени и пред неотложни задачи като насърчаване на развитието, изкореняване на бедността и подобряване на медицинските услуги, каза още той.
„Трябва да се обединим и споделим опита си, за да насърчим прогреса на глобалната цивилизация и изградим общество на споделена съдба", подчерта още заместник министърът. /24chasa.bg
Джао Инмин, заместник министър на екологията и околната среда каза, че до момента Китай е подписал меморандум за разбирателство за сътрудничество в областта на климата с 33 развиващите се държави. Предоставил е обучение и на 200 официални лица и специалисти от 120 държави, работещи в сферата на околната среда и справянето с климата.
„Климатичните изменения са огромно предизвикателство за оцеляването и развитието на човечеството, те са спешна заплаха, която грози целия свят. Развиващите се държави са най-големите жертви на тези климатични промени", каза заместник министърът на форум за сътрудничеството по климата „Юг-Юг". Мероприятието се фокусира върху обмена на ресурси, технологии и знания между развиващите се държави.
Освен неблагоприятните ефекти от глобалното затопляне, тези държави са изправени и пред неотложни задачи като насърчаване на развитието, изкореняване на бедността и подобряване на медицинските услуги, каза още той.
„Трябва да се обединим и споделим опита си, за да насърчим прогреса на глобалната цивилизация и изградим общество на споделена съдба", подчерта още заместник министърът. /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус