Канада глоби VW със $150 милиона
Немският производител на автомобили "Фолксваген" беше осъден да плати 150 милиона долара, след като беше признат за виновен за вноса на хиляди превозни средства, които са били с подправени данни.
Това е било направено, за да се измамят тестовете за вредни емисии и да заблудят регулаторите в Канада.
Германският автомобилен производител беше обвинен, че е внесъл 128 000 автомобила, които не отговаряли на стандартите на страната по отношение на емисиите от превозни средства, докато VW се призна за виновен по всички точки.
Миналата година настоящият председател на компанията на управителния съвет Хърбърт Диес беше обвинен в Германия и за изневери на тестове за емисии. /news.bg
Това е било направено, за да се измамят тестовете за вредни емисии и да заблудят регулаторите в Канада.
Германският автомобилен производител беше обвинен, че е внесъл 128 000 автомобила, които не отговаряли на стандартите на страната по отношение на емисиите от превозни средства, докато VW се призна за виновен по всички точки.
Миналата година настоящият председател на компанията на управителния съвет Хърбърт Диес беше обвинен в Германия и за изневери на тестове за емисии. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус