Канада глоби VW със $150 милиона

Немският производител на автомобили "Фолксваген" беше осъден да плати 150 милиона долара, след като беше признат за виновен за вноса на хиляди превозни средства, които са били с подправени данни.

Това е било направено, за да се измамят тестовете за вредни емисии и да заблудят регулаторите в Канада.

Германският автомобилен производител беше обвинен, че е внесъл 128 000 автомобила, които не отговаряли на стандартите на страната по отношение на емисиите от превозни средства, докато VW се призна за виновен по всички точки.

Миналата година настоящият председател на компанията на управителния съвет Хърбърт Диес беше обвинен в Германия и за изневери на тестове за емисии. /news.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355