Изпълнителният директор на Boeing я напуска след 34 години. Но с $60 милиона обезщетение
Заради продължителната криза, в която се намира американският авиопроизводител Boeing, нейният главен изпълнителен директор Денис Мюленбург подаде оставка. Той обаче ще си тръгне с добра "утешителна награда".
Точната сума, която Мюленбург ще получи след оттеглянето си, все още не е ясна. Тя зависи от преговорите, които предстои да води с Boeing. Според CNN Business на база на подаваните от него данъчни декларации той може да получи обезщетение над 30 милиона долара.
В допълнение доскорошният главен изпълнителен директор ще може да се възползва от акции в компанията, на стойност 20 милиона долара, както и от пенсионен пакет, в размер на над 11 милиона долара. Това означава, че той може да напусне американския гигант с общо 60 милиона долара.
Мюленбург застана начело на Boeing през 2015 година, като преди това минава през няколко различни ръководни позиции. Той е прекарал общо 34 години в компанията.
Напускането му след повече от три десетилетия там идва след скандалите и проблемите, дошли за авиопроизводителя след двете фатални катастрофи и проблемите с най-продавания модел 737 Max. Засега Boeing все още се бори самолетът да бъде пуснат отново в експлоатация, но без успех.
В средата на декември от компанията обявиха, че спират производството на самолета за неопределено време. Спирането му трябва да дойде през януари, а кога ще бъде възстановено то, все още не е ясно. /money.bg
Точната сума, която Мюленбург ще получи след оттеглянето си, все още не е ясна. Тя зависи от преговорите, които предстои да води с Boeing. Според CNN Business на база на подаваните от него данъчни декларации той може да получи обезщетение над 30 милиона долара.
В допълнение доскорошният главен изпълнителен директор ще може да се възползва от акции в компанията, на стойност 20 милиона долара, както и от пенсионен пакет, в размер на над 11 милиона долара. Това означава, че той може да напусне американския гигант с общо 60 милиона долара.
Мюленбург застана начело на Boeing през 2015 година, като преди това минава през няколко различни ръководни позиции. Той е прекарал общо 34 години в компанията.
Напускането му след повече от три десетилетия там идва след скандалите и проблемите, дошли за авиопроизводителя след двете фатални катастрофи и проблемите с най-продавания модел 737 Max. Засега Boeing все още се бори самолетът да бъде пуснат отново в експлоатация, но без успех.
В средата на декември от компанията обявиха, че спират производството на самолета за неопределено време. Спирането му трябва да дойде през януари, а кога ще бъде възстановено то, все още не е ясно. /money.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус