Инспекторатът премахна неизползваеми автомобили във Враца
Звено „Инспекторат“ премахна принудително два автомобила, излезли от употреба и паркирани на терен – публична общинска собственост, намиращ се пред бл.№16, в ж.к. „Дъбника“. Превозните средства са транспортирани до център за разкомплектоване, намиращ се във Враца.
До принудителната мярка се стигна поради неизпълнение на предписанията на Инспектората за преместване на автомобилите от собствениците в установения срок. И на двете превозни средства не е заверен знакът за технически преглед, съгласно чл. 32д от Наредба №I – 45. Акцията е във връзка със спазването на Наредбата за управление на отпадъците на територията на община Враца.
Община Враца припомня, че със заповед на кмета Калин Каменов е създадена комисия, в която участват представители на звено „Инспекторат“, експерт „Транспортна и общинска инфраструктура“ към местната администрация, както и служител към Районното управление на полицията в града. Експертите поставят специални стикери на автомобилите, които не са преминали технически преглед последните две години и са разположени върху терени, които са общинска или държавна собственост.
След поставянето на указателните стикери, собствениците на превозните средства разполагат с едномесечен срок, в който да ги преместят в имот – частна собственост. При неизпълнение на разпоредбите, автомобилът се извозва принудително от лицензиран оператор, в депо за вторични суровини. От звено „Инспекторат“ уточняват, че ако собственикът на извозеното МПС не го потърси в 14-дневен срок, то ще бъде разкомплектовано.
Целта на инспекциите е да бъдат освободени междублоковите пространства от неизползваемите превозни средства. /dnews.bg
До принудителната мярка се стигна поради неизпълнение на предписанията на Инспектората за преместване на автомобилите от собствениците в установения срок. И на двете превозни средства не е заверен знакът за технически преглед, съгласно чл. 32д от Наредба №I – 45. Акцията е във връзка със спазването на Наредбата за управление на отпадъците на територията на община Враца.
Община Враца припомня, че със заповед на кмета Калин Каменов е създадена комисия, в която участват представители на звено „Инспекторат“, експерт „Транспортна и общинска инфраструктура“ към местната администрация, както и служител към Районното управление на полицията в града. Експертите поставят специални стикери на автомобилите, които не са преминали технически преглед последните две години и са разположени върху терени, които са общинска или държавна собственост.
След поставянето на указателните стикери, собствениците на превозните средства разполагат с едномесечен срок, в който да ги преместят в имот – частна собственост. При неизпълнение на разпоредбите, автомобилът се извозва принудително от лицензиран оператор, в депо за вторични суровини. От звено „Инспекторат“ уточняват, че ако собственикът на извозеното МПС не го потърси в 14-дневен срок, то ще бъде разкомплектовано.
Целта на инспекциите е да бъдат освободени междублоковите пространства от неизползваемите превозни средства. /dnews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус