Игуменът на Бачковския манастир празнува 50 г. юбилей, събра 150 гости
150 души почетоха игумена на Бачковския манастир епископ Сионий на 50-годишния му юбилей. Духовникът, чието светско име Стефан, е роден на 18 ноември 1969 г. Той избрал Стефановден, за да отбележи юбилея си, тъй като рожденият му ден съвпадал с Коледните пости. Сред гостите са били пловдивският митрополит Николай, великотърновският Григорий, викарият на партриарх Неофит - епископ Поликарп, владиците на Александруполис, Терес и Ористиада, представители на висшия клир от Сирия и Русия, областният управител Дани Каназирева, кметовете на Пловдив и Асеновград Здравко Димитров и д-р Христо Грудев, научи "24 часа".
Дядо Сионий ги посрещнал в изцяло обновената от него игуменарница, която бе заключена години заради лошо състояние. Игуменът бил отрупан със скъпи подаръци - икони, картини, църковни одежди. Прекрасна дърворезба получил от пловдивския кмет Здравко Димитров. Патриарх Неофит и Симеон Сакскобургготски са изпратили поздравителен адрес до юбиляра.
"Пожелавам си с божията помощ да ми вървят ремонтите и реставрациите в Бачковската и Троянската обител", каза Сионий. Той продължава да управлява едновременно и двата манастира, след като на 3 април т.г. Светият Синод го назначи за игумен на Бачковския.
"За 9 месеца дядо Сионий да го преобрази. Пренареди двора, реновира централната църква, направи приемен център за беседи с богомолците, а в момента стяга параклиса "Вси светии" и жилищния корпус", коментираха монаси.
Екипът на "24 часа" пожелава здраве и успех на епископ Сионий в съзидателната му дейност! /24chasa.bg
Дядо Сионий ги посрещнал в изцяло обновената от него игуменарница, която бе заключена години заради лошо състояние. Игуменът бил отрупан със скъпи подаръци - икони, картини, църковни одежди. Прекрасна дърворезба получил от пловдивския кмет Здравко Димитров. Патриарх Неофит и Симеон Сакскобургготски са изпратили поздравителен адрес до юбиляра.
"Пожелавам си с божията помощ да ми вървят ремонтите и реставрациите в Бачковската и Троянската обител", каза Сионий. Той продължава да управлява едновременно и двата манастира, след като на 3 април т.г. Светият Синод го назначи за игумен на Бачковския.
"За 9 месеца дядо Сионий да го преобрази. Пренареди двора, реновира централната църква, направи приемен център за беседи с богомолците, а в момента стяга параклиса "Вси светии" и жилищния корпус", коментираха монаси.
Екипът на "24 часа" пожелава здраве и успех на епископ Сионий в съзидателната му дейност! /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус