„Хуауей" определи като „незаконна" забраната за американски телекоми да купуват нейни продукти
Като „незаконно" определи „Хуауей" решението на американската администрация да забрани на местните телекоми да използват федерални средства за закупуването на продукти от китайската компания, информира Радио "Китай".
По-рано, Федералната комисия по съобщения на САЩ включи „Хуауей" и „Джунсин" (ZTE) в списъка на компаниите, представляващи заплаха за националната сигурност и по този начин постави преграда пред използването на средства от нейния Фонд за универсални услуги на стойност 8,5 милиарда долара годишно, за закупуването на технологии и продукти от двете фирми.
В заявлението на „Хуауей" по повода, се посочва, че решението на американския регулатор „се базира на селективна информация, инсинуации и погрешни допускания" и не предоставя „никакво доказателство, че „Хуауей" представлява риск за сигурността". „Тези произволни действия ще имат дълбок негативен ефект върху свързаността на американците в селските и по-изостанали по отношение на услугите райони на Съединените щати. Много доставчици разчитат на „Хуауей", за да осигурят висококачествено и конкурентно като цена оборудване и услуги", се казва още в заявлението на компанията.
Ръководителят на Федералната комисия по съобщения Джефри Старкс посочи, че цената за подмяна на телекомуникационното оборудване в селските райони на САЩ ще струва близо 2 милиарда долара.
В същото време, миналият понеделник Министерството на търговията на САЩ удължи временното улесняване на рестрикциите за сделки на „Хуауей" в страната с нови 90 дни. Министър Уилбър Рос мотивира решението с думите, че това „ще помогне на доставчиците да продължат да обслужват клиенти в някои от най-отдалечените райони, които в противен случай биха останали „на тъмно". Според „Хуауей", „без достъп до нужните решения, тези доставчици ще загубят възможност да осигуряват надеждни и високоскоростни комуникационни и интернет услуги. Селски училища, болници и библиотеки ще усетят ефекта от това". /24chasa.bg
По-рано, Федералната комисия по съобщения на САЩ включи „Хуауей" и „Джунсин" (ZTE) в списъка на компаниите, представляващи заплаха за националната сигурност и по този начин постави преграда пред използването на средства от нейния Фонд за универсални услуги на стойност 8,5 милиарда долара годишно, за закупуването на технологии и продукти от двете фирми.
В заявлението на „Хуауей" по повода, се посочва, че решението на американския регулатор „се базира на селективна информация, инсинуации и погрешни допускания" и не предоставя „никакво доказателство, че „Хуауей" представлява риск за сигурността". „Тези произволни действия ще имат дълбок негативен ефект върху свързаността на американците в селските и по-изостанали по отношение на услугите райони на Съединените щати. Много доставчици разчитат на „Хуауей", за да осигурят висококачествено и конкурентно като цена оборудване и услуги", се казва още в заявлението на компанията.
Ръководителят на Федералната комисия по съобщения Джефри Старкс посочи, че цената за подмяна на телекомуникационното оборудване в селските райони на САЩ ще струва близо 2 милиарда долара.
В същото време, миналият понеделник Министерството на търговията на САЩ удължи временното улесняване на рестрикциите за сделки на „Хуауей" в страната с нови 90 дни. Министър Уилбър Рос мотивира решението с думите, че това „ще помогне на доставчиците да продължат да обслужват клиенти в някои от най-отдалечените райони, които в противен случай биха останали „на тъмно". Според „Хуауей", „без достъп до нужните решения, тези доставчици ще загубят възможност да осигуряват надеждни и високоскоростни комуникационни и интернет услуги. Селски училища, болници и библиотеки ще усетят ефекта от това". /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус