"Газпром" увеличава добива, но износът намалява
Газпром е увеличил добива на газ с 0,5 процента до 500,3 милиарда кубични метра през 2019 година, което е най-добрият резултат от 2012 година, съобщи ръководителят на компанията Алексей Милер, цитиран от ТАСС.
Износът за страни извън Общността на независимите държави (ОНД), включително Китай, е намалял с 1,3 на сто до рекордното ниво от 2018 година (199,2 милиарда куб. метра), но това е с 2,5 процента над равнището от 2017 година.
За страните от ОНД компанията е изнесла с 2,2 процента повече газ през 2019 година (37,7 милиарда куб. метра).
Исторически нива са достигнали доставките за някои европейски страни, сред които Франция, Австрия, Унгария и Холандия, отбеляза Милер.
Износът за страни извън Общността на независимите държави (ОНД), включително Китай, е намалял с 1,3 на сто до рекордното ниво от 2018 година (199,2 милиарда куб. метра), но това е с 2,5 процента над равнището от 2017 година.
За страните от ОНД компанията е изнесла с 2,2 процента повече газ през 2019 година (37,7 милиарда куб. метра).
Исторически нива са достигнали доставките за някои европейски страни, сред които Франция, Австрия, Унгария и Холандия, отбеляза Милер.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус