Гърменето с пиратки на обществени места е нарушение
В навечерието на празниците Национална полиция започна акция по проверки на търговците, които продават пиротехника. Вече са иззети незаконни пиротехнически средства от търговци, които са продавали такива в смесени магазини или ги продават на улицата.
Акцията е на територията на цялата страна, обясни инспектор Иван Игнатов на брифинг в сградата на Национална полиция.
Санкцията за незаконна продажба на пиротехника е от 500 до 2000 лв.
Целта на акцията на полицията е да се избегнат инциденти.
Конфискува се всичко, което е с изтекъл срок на годност и е повредено.
От полицията апелират, че ако се купуват пиратки или фойерверки, те не трябва да са с нарушена цялост, не се допуска продажбата им на деца, трябва да се четат инструкциите за употреба и да не се използват при употреба на алкохол.
Тенденцията е за увеличаване на произшествията по време на празниците, обясниха още от Национална полиция.
На територията на Столична община акцията е по-мащабна.
Извършват се проверки в магазините с разрешения, пазари, базари, сергии, спирки от масовия градски транспорт и централна градска част, каза главен инспектор Милен Писаров.
Установено е 1 нарушение, иззети са 6 кутии пиратки и е съставен акт, извършени са проверки на стотици места.
Употребата на обществени места на пиротехнически средства е напълно забранена - училища, църкви, болници, а употребата става само с разрешение.
Физически лица, които употребяват пиратки на обществени места, реално извършват нарушение, обясниха още от полицията. /news.bg
Акцията е на територията на цялата страна, обясни инспектор Иван Игнатов на брифинг в сградата на Национална полиция.
Санкцията за незаконна продажба на пиротехника е от 500 до 2000 лв.
Целта на акцията на полицията е да се избегнат инциденти.
Конфискува се всичко, което е с изтекъл срок на годност и е повредено.
От полицията апелират, че ако се купуват пиратки или фойерверки, те не трябва да са с нарушена цялост, не се допуска продажбата им на деца, трябва да се четат инструкциите за употреба и да не се използват при употреба на алкохол.
Тенденцията е за увеличаване на произшествията по време на празниците, обясниха още от Национална полиция.
На територията на Столична община акцията е по-мащабна.
Извършват се проверки в магазините с разрешения, пазари, базари, сергии, спирки от масовия градски транспорт и централна градска част, каза главен инспектор Милен Писаров.
Установено е 1 нарушение, иззети са 6 кутии пиратки и е съставен акт, извършени са проверки на стотици места.
Употребата на обществени места на пиротехнически средства е напълно забранена - училища, църкви, болници, а употребата става само с разрешение.
Физически лица, които употребяват пиратки на обществени места, реално извършват нарушение, обясниха още от полицията. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус