Габриел: От „Еразъм+” са се възползвали 60 000 български участници
Министърът на образованието Красимир Вълчев поздрави за годишнината Центъра за развитие на човешките ресурси
От началото на програмата "Еразъм+" са се възползвали 60 000 български участници. Това каза еврокомисарят Мария Габриел, която откри конференция „20 години Център за развитие на човешките ресурси – „Еразъм+“ – „Changing lives, Opening minds“, пише БГНЕС.
„1300 организации от България, 2000 младежи са се регистрирали за участие в европейския корпус за солидарност”, добави Габриел. Тя каза, че зад тези цифри обаче е по-важно да видим въздействието върху личния и професионалния живот на десетки хиляди, по-специално върху младото поколение. „Не бива да забравяме и въздействието на тези проекти върху сътрудничеството между организациите, впечатляващ е начинът по който партньорствата с университети в други страни са се увеличили през годините. Държавите вече не са 3, не са 5, а са 15”, каза още Габриел.
Министърът на образованието Красимир Вълчев поздрави за годишнината Центъра за развитие на човешките ресурси. „Програмата има много висока репутация в рамките на ЕС, едно от задълженията на центъра, на неговите служители е да пазят тази репутация. Трябва да бъдете безкомпромисни към всички пропуски, залитания, лоши практики, защото репутацията е общо благо и ние трябва да я пазим. Винаги ще се намери някой да се изкуши да има лоши практики, но трябва да бъде максимално реактивни и безкомпромисни”, каза той.
От началото на програмата "Еразъм+" са се възползвали 60 000 български участници. Това каза еврокомисарят Мария Габриел, която откри конференция „20 години Център за развитие на човешките ресурси – „Еразъм+“ – „Changing lives, Opening minds“, пише БГНЕС.
„1300 организации от България, 2000 младежи са се регистрирали за участие в европейския корпус за солидарност”, добави Габриел. Тя каза, че зад тези цифри обаче е по-важно да видим въздействието върху личния и професионалния живот на десетки хиляди, по-специално върху младото поколение. „Не бива да забравяме и въздействието на тези проекти върху сътрудничеството между организациите, впечатляващ е начинът по който партньорствата с университети в други страни са се увеличили през годините. Държавите вече не са 3, не са 5, а са 15”, каза още Габриел.
Министърът на образованието Красимир Вълчев поздрави за годишнината Центъра за развитие на човешките ресурси. „Програмата има много висока репутация в рамките на ЕС, едно от задълженията на центъра, на неговите служители е да пазят тази репутация. Трябва да бъдете безкомпромисни към всички пропуски, залитания, лоши практики, защото репутацията е общо благо и ние трябва да я пазим. Винаги ще се намери някой да се изкуши да има лоши практики, но трябва да бъде максимално реактивни и безкомпромисни”, каза той.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус