Франция глоби Google със €150 млн. евро
Антитръстовият регулатор на Франция глоби Google със 150 милиона евро за злоупотреба с доминиращо положение на рекламния пазар, свързано с уеб търсачките, информира АФП.
Властите, които за първи път санкционират американския гигант, също наредиха на компанията да изясни правилата си за платформата за реклама Google Ads.
Това е третата най-голяма глоба, която е налагана от френския регулатор за злоупотреба с доминиращо положение на пазара.
Google има два месеца да излезе с мерки и процедури, за да съответстват практиките й на правилата. /news.bg
Властите, които за първи път санкционират американския гигант, също наредиха на компанията да изясни правилата си за платформата за реклама Google Ads.
Това е третата най-голяма глоба, която е налагана от френския регулатор за злоупотреба с доминиращо положение на пазара.
Google има два месеца да излезе с мерки и процедури, за да съответстват практиките й на правилата. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус