Eлитът на София се прости с акад. Благовест Сендов
Академици, професори и други учени и творци, политици, дипломати, министри и общественици препълниха фоайето на бившия партиен дом, за да изпратят във вечния му път акад. Благовест Сендов. Той почина на 19 януари, само дайсетина дни преди да навърши 88 години.
Покойникът беше положен в затворен ковчег, до който стояха четирима гвардейци.
Съболезнованията приемаха съпругата Анна Сендова и синът му Благовест Сендов-младши.
Траурната церемония започна с изпълнението на националния химн, при който гвардейците изпълниха командата "за почест".
Първа прочете траурно слово Цвета Караянчева, председател на 44-о народно събрание. Акад. Сендов беше председател на 37-ото и зам.-председател на 38-ото.
Слова за акад. Благовест Сендов произнесоха и председателят на БАН Юлиан Ревалски, писателят акад. Антон Дончев, ректорът на СУ проф. дфн Анастас Герджиков, както и посланикът на Япония в България Масато Ватанабе.
Бяха прочетени съболезнователни телеграми от президента на България Румен Радев, който е на посещение в Израел, премиера Бойко Борисов, Симеон Сакскобургготски и други известни личности и инстутиции.
На поклонението присъстваха вицепрезидентът Илияна Йотова, кметът на София Йорданка Фандъкова, лидерът на БСП Корнелия Нинова и други бивши и сегашни депутати от БСП и други партии.
От сега действащите министри беше забелязан само Боил Банов, министър на културата. /24chasa.bg
Покойникът беше положен в затворен ковчег, до който стояха четирима гвардейци.
Съболезнованията приемаха съпругата Анна Сендова и синът му Благовест Сендов-младши.
Траурната церемония започна с изпълнението на националния химн, при който гвардейците изпълниха командата "за почест".
Първа прочете траурно слово Цвета Караянчева, председател на 44-о народно събрание. Акад. Сендов беше председател на 37-ото и зам.-председател на 38-ото.
Слова за акад. Благовест Сендов произнесоха и председателят на БАН Юлиан Ревалски, писателят акад. Антон Дончев, ректорът на СУ проф. дфн Анастас Герджиков, както и посланикът на Япония в България Масато Ватанабе.
Бяха прочетени съболезнователни телеграми от президента на България Румен Радев, който е на посещение в Израел, премиера Бойко Борисов, Симеон Сакскобургготски и други известни личности и инстутиции.
На поклонението присъстваха вицепрезидентът Илияна Йотова, кметът на София Йорданка Фандъкова, лидерът на БСП Корнелия Нинова и други бивши и сегашни депутати от БСП и други партии.
От сега действащите министри беше забелязан само Боил Банов, министър на културата. /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус