Експерт: Исканията на сестрите могат да се изродят в несъществуващ конфликт
„Справедливи искания и справедлива кауза са на път да се изродят в един несъществуващ конфликт, който не е в услуга на никого”. Така проф. д-р Иво Петров коментира напрежението между протестиращите медицински сестри и лекарите, предаде "Нова тв".
„Една не малка част от колегите преди да станат лекари са били медицински сестри, включително и аз. Ние не сме от двете страни на бариерата, това е изкуствено създадено”, заяви проф. Петров. „Каузата е справедлива, но се изказват и парадоксални искания, които са неосъществими”.
Според него „демонизирането на лошите лекари, които взимат много пари, е абсурд”.
„Ако се върви по посока на конфронтация между различните участници в здравеопазния процес, няма да ни е трудно да организираме една група във Facebook и да имаме палатков лагер на младите лекари, което би било доста негативен момент. Младите лекари в момента взимат доста ниски заплати. А ние им дължим нашето бъдеще. Бъдещето на здравеопазването се крепи на младите лекари”, коментира проф. д-р Петров.
„Някои казват, че не е добре да се наливат средства в една система, в която има течове“, обясни още той. „В последните 1-2 години обаче има отрезвяване. Медицински одит прави проверки”.
„Не трябва да се демонизира цялата система и да се казва – лекарите крадат”, заяви той.
„Една не малка част от колегите преди да станат лекари са били медицински сестри, включително и аз. Ние не сме от двете страни на бариерата, това е изкуствено създадено”, заяви проф. Петров. „Каузата е справедлива, но се изказват и парадоксални искания, които са неосъществими”.
Според него „демонизирането на лошите лекари, които взимат много пари, е абсурд”.
„Ако се върви по посока на конфронтация между различните участници в здравеопазния процес, няма да ни е трудно да организираме една група във Facebook и да имаме палатков лагер на младите лекари, което би било доста негативен момент. Младите лекари в момента взимат доста ниски заплати. А ние им дължим нашето бъдеще. Бъдещето на здравеопазването се крепи на младите лекари”, коментира проф. д-р Петров.
„Някои казват, че не е добре да се наливат средства в една система, в която има течове“, обясни още той. „В последните 1-2 години обаче има отрезвяване. Медицински одит прави проверки”.
„Не трябва да се демонизира цялата система и да се казва – лекарите крадат”, заяви той.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус