Екобомби очаква новият министър
Трябва да отида да видя какво се случва с язовирите. Това коментира в кулоарите на парламента екоминистър Емил Димитров (известен като Ревизоро) в първия си работен ден.
Той вече е успял да възложи проверки и е изпратил хора в страната да инспектират депата за отпадъци.
Бомба той очаква в Стара Загора. ДАНС, МВР и прокуратурата са образували досъдебно производство там. Затова министърът спешно е търсил хора от Пловдив, които да командирова в Стара Загора.
Ревизоро е изготвил справка какви пари може да се заделят за Перник и днес ще докладва на началника си, както заяви - премиерът Бойко Борисов. Министърът на екологията е запознат със ситуацията в Шумен.
И там ситуацията е заради неглижиране в годините назад, стана ясно от думите му. Ще направя всичко възможно, ще обиколя всички язовири, закани се Емил Димитров. В Перник случаят е инцидент, според него. В Шумен имало проблем с тръбите.
Припомняме, бедствено положение на територията на Перник бе обявено на 21 декември, след като воден режим бе обявен в цяла Пернишка област на 18 ноември 2019 г.
В понеделник, 13 януари 2020 г.1 беше разпитан и заместник-министър Красимир Живков, който отговаря за водните ресурси. Разпитът му продължи над два часа и половина.
На 15 януари бе разпитана и зам.-министър Атанаска Николова.
В четвъртък миналата седмица министър Нено Димов беше задържан, а в петък, 10 януари, той подаде и оставка, която беше приета от премиера Бойко Борисов. На този етап обвинението срещу Нено Димов е свързано с кризата с водата в Перник, но разследващите работят и по аферата с внос на боклук от Италия.
В събота Специализираният наказателен съд реши Нено Димов да остане за постоянно в ареста. По време на заседанието бившият министър се защити, че съвестно е изпълнявал задълженията си. /news.bg
Той вече е успял да възложи проверки и е изпратил хора в страната да инспектират депата за отпадъци.
Бомба той очаква в Стара Загора. ДАНС, МВР и прокуратурата са образували досъдебно производство там. Затова министърът спешно е търсил хора от Пловдив, които да командирова в Стара Загора.
Ревизоро е изготвил справка какви пари може да се заделят за Перник и днес ще докладва на началника си, както заяви - премиерът Бойко Борисов. Министърът на екологията е запознат със ситуацията в Шумен.
И там ситуацията е заради неглижиране в годините назад, стана ясно от думите му. Ще направя всичко възможно, ще обиколя всички язовири, закани се Емил Димитров. В Перник случаят е инцидент, според него. В Шумен имало проблем с тръбите.
Припомняме, бедствено положение на територията на Перник бе обявено на 21 декември, след като воден режим бе обявен в цяла Пернишка област на 18 ноември 2019 г.
В понеделник, 13 януари 2020 г.1 беше разпитан и заместник-министър Красимир Живков, който отговаря за водните ресурси. Разпитът му продължи над два часа и половина.
На 15 януари бе разпитана и зам.-министър Атанаска Николова.
В четвъртък миналата седмица министър Нено Димов беше задържан, а в петък, 10 януари, той подаде и оставка, която беше приета от премиера Бойко Борисов. На този етап обвинението срещу Нено Димов е свързано с кризата с водата в Перник, но разследващите работят и по аферата с внос на боклук от Италия.
В събота Специализираният наказателен съд реши Нено Димов да остане за постоянно в ареста. По време на заседанието бившият министър се защити, че съвестно е изпълнявал задълженията си. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус