Две са децата, пострадали при инцидента с кола на НСО
Две са децата в реанимацията на болница "Св. Анна" в София, които са пострадали при инцидент с кола на НСО вчера вечерта.
Това стана ясно от брифинга на изпълнителния директор на "Св. Анна" Славчо Близнаков.
И двете деца на 14 години - момиче и момче и се намират в реанимацията под наблюдение, заради черепно мозъчна травма.
Състоянието на момчето е по-тежко, въпреки че в момента е стабилизирано и подлежи на лечение.
Момчето е с черепно-мозъчна лицева травма и счупена лява ръка. Освен това има гръдно-коремна травма с контузия на бял дроб и състоянието му е тежко.
Докторите от "Св. Анна" се намират в контакт с колегите от "Пирогов", които са лидерите в лечението на детски травматизъм.
Направени са всички изследвания на децата. На момчето предстои операция, тъй като е с избити зъби и счупен нос. Детето е и с мозъчен оток. Наблюдава се е от хирурзи - коремен, гръден, тъй като травмите там могат да отключат усложнение.
Инцидентът е станал в 19.55, децата са приети в болницата в 20.20 минути.
От НСО увериха, че, ако бъде доказана вина на техния служител, той ще си понесе всички последици.
Знае се, че в автомобила не е имало пътници. По непотвърдена информация една от разследващите причини е неправилно пресичане.
Това стана ясно от брифинга на изпълнителния директор на "Св. Анна" Славчо Близнаков.
И двете деца на 14 години - момиче и момче и се намират в реанимацията под наблюдение, заради черепно мозъчна травма.
Състоянието на момчето е по-тежко, въпреки че в момента е стабилизирано и подлежи на лечение.
Момчето е с черепно-мозъчна лицева травма и счупена лява ръка. Освен това има гръдно-коремна травма с контузия на бял дроб и състоянието му е тежко.
Докторите от "Св. Анна" се намират в контакт с колегите от "Пирогов", които са лидерите в лечението на детски травматизъм.
Направени са всички изследвания на децата. На момчето предстои операция, тъй като е с избити зъби и счупен нос. Детето е и с мозъчен оток. Наблюдава се е от хирурзи - коремен, гръден, тъй като травмите там могат да отключат усложнение.
Инцидентът е станал в 19.55, децата са приети в болницата в 20.20 минути.
От НСО увериха, че, ако бъде доказана вина на техния служител, той ще си понесе всички последици.
Знае се, че в автомобила не е имало пътници. По непотвърдена информация една от разследващите причини е неправилно пресичане.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус