Двама лекари напускат онкоцентъра в Русе след обществен натиск
Двама лекари напуснаха Комплексния онкологичен център в Русе след обществен натиск, съобщава БНТ.
Управителят на лечебното заведение д-р Камен Кожухаров посочи, че д-р Катерина Генова и д-р Людмил Станев са подали своите заявления за напускане и от утре вече няма да са част от екипа на онкоцентъра.
Срещу двамата медици е имало редица сигнали в социалните мрежи и дори в града е бил организиран протест в Световния ден на борба с рака.
"Има много сигнали и обществен натиск. Д-р Генова и д-р Станев са имали недопустимо поведение към пациенти, а впоследствие се оказа и към някои от колегите си. Доброто отношение е важна част от нашата професия", заяви д-р Кожухаров.
Той подчерта, че в онкологичния център работят още много специалисти, които си вършат професионално работата и не заслужават да ги свързват с подобни неща. По негови думи е било постигнато взаимно съгласие за напускането на двамата лекари.
Д-р Кожухаров посочи, че това няма да наруши дейността на онкоцентъра и пациентите няма да бъдат ощетени, тъй като работата на двамата медици ще бъде разпределена между техните колеги до обявяване на конкурс за конкретните позиции. /БНТ
Управителят на лечебното заведение д-р Камен Кожухаров посочи, че д-р Катерина Генова и д-р Людмил Станев са подали своите заявления за напускане и от утре вече няма да са част от екипа на онкоцентъра.
Срещу двамата медици е имало редица сигнали в социалните мрежи и дори в града е бил организиран протест в Световния ден на борба с рака.
"Има много сигнали и обществен натиск. Д-р Генова и д-р Станев са имали недопустимо поведение към пациенти, а впоследствие се оказа и към някои от колегите си. Доброто отношение е важна част от нашата професия", заяви д-р Кожухаров.
Той подчерта, че в онкологичния център работят още много специалисти, които си вършат професионално работата и не заслужават да ги свързват с подобни неща. По негови думи е било постигнато взаимно съгласие за напускането на двамата лекари.
Д-р Кожухаров посочи, че това няма да наруши дейността на онкоцентъра и пациентите няма да бъдат ощетени, тъй като работата на двамата медици ще бъде разпределена между техните колеги до обявяване на конкурс за конкретните позиции. /БНТ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус