Два протеста "изпратиха" последното заседание на СОС
Два протеста се проведоха преди днешното извънредно и последно заседание на Столичния общински съвет (СОС) в сградата на Столичната община преди края на 2019 година.
Хората от единия протест негодуват срещу предстоящото увеличение на данъка за колите, а другите за отчуждаването на имотите в столицата за 15 стотинки на квадратен метър земя.
Именно на днешното заседание на общинските съветници трябва да се приемат два документа. Първият е Наредба за изменение и допълнение на Наредбата за определяне на размера на местните данъци на Столичен общински съвет. Вторият е Доклад относно план-сметка за дейностите по събиране, извозване, обезвреждане в депа или други съоръжения на битовите отпадъци и за поддържане чистотата на териториите за обществено ползване за 2020 г. Размер на такса за битови отпадъци за жилищни и нежилищни имоти на предприятия и граждани за 2020 г.
Протестиращите издигнаха и плакати с надписи, сред които "Общината ни ограбва", "Стига сте крали от народа, откраднете от себе си", "Не наказвайте бедните, за сметка на богатите", "Не вдигайте данъците на колите" и други. Част от тях започнаха да скандират "Мафия", а други "посрещнаха" общинските съветници с освирквания.
Демонстрацията се провежда при засилено полицейско присъствие. /news.bg
Хората от единия протест негодуват срещу предстоящото увеличение на данъка за колите, а другите за отчуждаването на имотите в столицата за 15 стотинки на квадратен метър земя.
Именно на днешното заседание на общинските съветници трябва да се приемат два документа. Първият е Наредба за изменение и допълнение на Наредбата за определяне на размера на местните данъци на Столичен общински съвет. Вторият е Доклад относно план-сметка за дейностите по събиране, извозване, обезвреждане в депа или други съоръжения на битовите отпадъци и за поддържане чистотата на териториите за обществено ползване за 2020 г. Размер на такса за битови отпадъци за жилищни и нежилищни имоти на предприятия и граждани за 2020 г.
Протестиращите издигнаха и плакати с надписи, сред които "Общината ни ограбва", "Стига сте крали от народа, откраднете от себе си", "Не наказвайте бедните, за сметка на богатите", "Не вдигайте данъците на колите" и други. Част от тях започнаха да скандират "Мафия", а други "посрещнаха" общинските съветници с освирквания.
Демонстрацията се провежда при засилено полицейско присъствие. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус