Дупничани излязоха на протест заради безводие

Дупничани излязоха на протест заради безводие, съобщи bTV.

Промишлената зона на града от два месеца е без снабдяване. В района има както обекти на фирми, автокъщи, заведения, така и над 50 къщи, в които живеят хора.

Тази част от града се снабдява с промишлена вода от "Напоителни системи" по сключен договор.

Един от засегнатите споделя, че просто са спрели водата без никакво обяснение. Отговорили им, че вода няма да има.

След среща с кмета и ангажимент от негова страна проблемът да бъде решен, буквално за час пуснали водата, след което я спрели и даже кранът бил заварен. "Казаха, че вода няма да има, да си търсим алтернативни източници", допълват местните.

От "Напоителни системи" обясниха, че спазват график, подаден от МОСВ, като отговор кога ще има вода. Язовир "Дяково" е само на 36 процента от пълния си обем.

На място имаше и полицейско присъствие. /БТВ
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355