Директорът на ВМА: След пожара в "Пирогов" разпоредих проверка на нашите системи
Днес ВМА отбелязва 128-мата годишнина от създаването си. В Сутрешния блок на БНТ беше директорът на болницата ген.-майор проф. Венцислав Мутафчийски, който коментира и други актуални теми и проблеми от сферата на здравеопазването.
Проф. Мутафчийски коментира пожара в другата голяма болница у нас "Пирогов", при който загинаха двама души. Основната версия, по която се работи, е запалена цигара от пациент в болничната стая.
"Като директор на болница аз съм искрено притеснен, че ние също не сме имунизирани от такива случки. Има пациенти, които нарушават правилата с употреба на алкохол, тютюнопушене в стаите, стигали сме до дисциплинарно изписване. Разпоредил съм проверка и очаквам до края на седмицата доклад за състоянието на нашите системи", каза проф. Мутафчийски.
Болницата посреща празника си обновена, излъскана и гледаща напред, категоричен е директорът на ВМА.
Ген.-майор проф. Венцислав Мутафчийски: "Аз съм много щастлив, защото с много усилия успяхме да реновираме повече от десет клиники с нова апаратура, да осигурим по-добри възможности за лечение на нашите пациенти и условия за работа на лекарите", каза още той.
За съжаление, проблемът с кадрите е много съществен в страната. Затова и приоритет на моя екип е как да задържим кадрите, категоричен е проф. Мутафчийски. /БНТ
Проф. Мутафчийски коментира пожара в другата голяма болница у нас "Пирогов", при който загинаха двама души. Основната версия, по която се работи, е запалена цигара от пациент в болничната стая.
"Като директор на болница аз съм искрено притеснен, че ние също не сме имунизирани от такива случки. Има пациенти, които нарушават правилата с употреба на алкохол, тютюнопушене в стаите, стигали сме до дисциплинарно изписване. Разпоредил съм проверка и очаквам до края на седмицата доклад за състоянието на нашите системи", каза проф. Мутафчийски.
Болницата посреща празника си обновена, излъскана и гледаща напред, категоричен е директорът на ВМА.
Ген.-майор проф. Венцислав Мутафчийски: "Аз съм много щастлив, защото с много усилия успяхме да реновираме повече от десет клиники с нова апаратура, да осигурим по-добри възможности за лечение на нашите пациенти и условия за работа на лекарите", каза още той.
За съжаление, проблемът с кадрите е много съществен в страната. Затова и приоритет на моя екип е как да задържим кадрите, категоричен е проф. Мутафчийски. /БНТ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус