Дете почина, блъснато от кола в София
Дете на 14 години е починало, след като е било блъснато от автомобил в София. Момичето е било заедно с друго дете.
Инцидентът е станал в 19.40 часа в района след кръстовище на бул. Никола Вапцаров" в платното в посока към "Цариградско шосе".
По първоначални данни леката кола е ударила двете момичета, докато те са пресичали булеварда в участък, обозначен със светофарна уредба.
Пострадалите момичета незабавно са откарани за оказване на медицинска помощ, но на път към болницата едното дете е починало.
Автомобилът и шофьорът са на място. Движението по бул. "Никола Вапцаров" в района след кръстовището с ул. "Атанас Дуков", посока към Телевизионната кула е временно спряно.
На мястото на инцидента са патрули на Пътна полиция. Предприети са процесуално-следствени действия.
Следствие се води... не карах бързо, на зелен светофар минавах. Децата изскочиха от процеп, който не е пешеходна пътека, след светофара. Спрях по възможно най-бързия начин и веднага се обадих на 112, като видях, че децата паднаха, заяви шофьорът през БНТ.
Според него, скоростта е била 50-60 км/ч, не е имало задръстване.
Припомняме, че вчера вечерта автомобил на НСО блъсна отново дете на същата възаст - 14-годишно момче, което и в момента се намира в тежко състояние в реанимацията на болница "Св. Анна". /news.bg
Инцидентът е станал в 19.40 часа в района след кръстовище на бул. Никола Вапцаров" в платното в посока към "Цариградско шосе".
По първоначални данни леката кола е ударила двете момичета, докато те са пресичали булеварда в участък, обозначен със светофарна уредба.
Пострадалите момичета незабавно са откарани за оказване на медицинска помощ, но на път към болницата едното дете е починало.
Автомобилът и шофьорът са на място. Движението по бул. "Никола Вапцаров" в района след кръстовището с ул. "Атанас Дуков", посока към Телевизионната кула е временно спряно.
На мястото на инцидента са патрули на Пътна полиция. Предприети са процесуално-следствени действия.
Следствие се води... не карах бързо, на зелен светофар минавах. Децата изскочиха от процеп, който не е пешеходна пътека, след светофара. Спрях по възможно най-бързия начин и веднага се обадих на 112, като видях, че децата паднаха, заяви шофьорът през БНТ.
Според него, скоростта е била 50-60 км/ч, не е имало задръстване.
Припомняме, че вчера вечерта автомобил на НСО блъсна отново дете на същата възаст - 14-годишно момче, което и в момента се намира в тежко състояние в реанимацията на болница "Св. Анна". /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус