Дадоха 30 млн. лева на Перник, очаква се режимът да падне в края на януари
30 млн. лв. ще бъдат преведени в последния ден на годината на Община Перник. Заедно с отпуснатите други суми те стават 35 млн. лв. Това заяви на брифинг в Министерския съвет премиерът Бойко Борисов. На брифинга присъстваха министрите Владислав Горанов, Младен Маринов и Емил Караниколов, кметът на Перник Станислав Владимиров и хора от кризисния щаб.
Премиерът поздрави кметът на Перник Станислав Владимиров и каза, че е направил много скъп подарък за рождения му ден - 30 млн. лв. за перничани.
По-късно пред журналисти министърът на икономиката Емил Караниколов, "командирован" в Перник заради кризата, заяви, че се надява до края на януари водният режим в Перник да падне. Каза още, че предстоят две много сериозни операции. При първата хора ще влизат в пещери, пълни с вода, за да могат да прекарат тръбопроводи и да се използва водата. За втората все още се преценява дали да се пуска сонда в района на яз. "Студена", правени са сериозни анализи дали това няма да наруши екологичната система. Дадоха 30 млн. лева на Перник, очаква се режимът да падне в края на януари
Премиерът Борисов заяви, че МВР влиза във всички ВиК дружества в страната на проверки.
Кметът на Перник Станислав Владимиров благодари за подаръка за перничани (това става с постановление на правителството). Той спомена и проекта за водния цикъл на Перник, който е 120 млн. лв., и че финансирането е от евросредства. Допълни, че догодина предстои такава работа, каквато 50 години не е вършена във водния сектор в града.
Борисов каза, че утре ще работи до 16 ч. по обектите на "ВиК - Перник". /24chasa.bg
Премиерът поздрави кметът на Перник Станислав Владимиров и каза, че е направил много скъп подарък за рождения му ден - 30 млн. лв. за перничани.
По-късно пред журналисти министърът на икономиката Емил Караниколов, "командирован" в Перник заради кризата, заяви, че се надява до края на януари водният режим в Перник да падне. Каза още, че предстоят две много сериозни операции. При първата хора ще влизат в пещери, пълни с вода, за да могат да прекарат тръбопроводи и да се използва водата. За втората все още се преценява дали да се пуска сонда в района на яз. "Студена", правени са сериозни анализи дали това няма да наруши екологичната система. Дадоха 30 млн. лева на Перник, очаква се режимът да падне в края на януари
Премиерът Борисов заяви, че МВР влиза във всички ВиК дружества в страната на проверки.
Кметът на Перник Станислав Владимиров благодари за подаръка за перничани (това става с постановление на правителството). Той спомена и проекта за водния цикъл на Перник, който е 120 млн. лв., и че финансирането е от евросредства. Допълни, че догодина предстои такава работа, каквато 50 години не е вършена във водния сектор в града.
Борисов каза, че утре ще работи до 16 ч. по обектите на "ВиК - Перник". /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус