Черна дупка, от която изтича водата на язовир "Студена", търси инж. Русев
След язовирната стена има някаква черна дупка, в която се губи вода. В това е убеден инж. Атанас Русев, който от миналата година работи по варианти за преодоляване на водната криза в Перник.
Русев обясни, че благодарение на мерките, които неговият екип прилага притокът към язовир "Студена" е увеличен, но нивото на язовира дори намалява. Атанас Русев посочи данни - в четвъртък дебитите са били 390 л/с, а потреблението - 250 л/с. Нивото на язовира обаче не се е увеличило, а е намаляло с 5 сантиметра.
"Нямам достъп какво се случва на и след язовирната стена, но там има бездънна яма. Инж. Русев заяви и че не отговаря за стената, но има надежда, че както той, така и обществеността ще разберат какво се случва.
В студиото на БТВ Атанас Русев обясни мерките, които до този момент, те са извършили - спирането на незаконното отклонение към Радомир и прочистването на Паракалийския воден канал и губилищата на р. Струма. Русев посочи и че с прочистването на губилищата на р. Струма са спестили 1.89 млн.лв. на данъкоплатеца, тъй като идеята за изграждането на тръба край село Боснек е била абсурдна и напълно безсмислена.
Атанас Русев работи по договор с МРРБ и оповести сумите по него - целият договор е за 29 900 лв, като получени авансово са 12 000. Утре ще представи отчет в министерството и тогава ще получи и останалата част от сумата.
Атанас Русев разказа отново и за повторното запечатване на нераглементираното съоръжение отклоняващо Палакарийския воден канал към с. Ярлово и появата на кмета на селото с отвертка в джоба и абсурдните му обяснения, че е дошъл пеша, в снега, сам, за да види защо няма вода. В момента се води разследване заради повторното отклоняването на вода и Атанас Русев си спести подробности и коментари за срещата с кмета. Той обаче заяви, че тази вода хората са я плащали години наред, но никой никога не я е отчитал.
За проекта, който вчера бе оповестен в Министерски съвет за прокарване на байпас от "Белмекен" през инфраструктурата на Софийска област, за да достигне вода до Перник, Атанас Русев заяви, че е разбрал от медиите за плана, но като цяло го одобрява. Това е резервен план, който може да се използва при аварийни ситуации и друг път и не е задължително да работи 24 часа - т.е. може да се използва стратегически при кризи.
Положително според него е държавата да разполага с такъв резервен вариант за връзка на ВиК мрежите в различни области. Инж. Русев не коментира дали срокът за изграждане на тръбата е реалистичен, тъй като това излиза извън компетенциите му.
Имаме чудесната българска поговорка, че когато колата се обърне, пътища много. Но във всяка една кризисна ситуация винаги е по-добре да имаме план, отколкото да вдигаме рамене, заяви Атанас Русев.
Той не коментира ареста и оставката на Нено Димов, заявявайки, че това е отговорност на разследващите органи. /news.bg
Русев обясни, че благодарение на мерките, които неговият екип прилага притокът към язовир "Студена" е увеличен, но нивото на язовира дори намалява. Атанас Русев посочи данни - в четвъртък дебитите са били 390 л/с, а потреблението - 250 л/с. Нивото на язовира обаче не се е увеличило, а е намаляло с 5 сантиметра.
"Нямам достъп какво се случва на и след язовирната стена, но там има бездънна яма. Инж. Русев заяви и че не отговаря за стената, но има надежда, че както той, така и обществеността ще разберат какво се случва.
В студиото на БТВ Атанас Русев обясни мерките, които до този момент, те са извършили - спирането на незаконното отклонение към Радомир и прочистването на Паракалийския воден канал и губилищата на р. Струма. Русев посочи и че с прочистването на губилищата на р. Струма са спестили 1.89 млн.лв. на данъкоплатеца, тъй като идеята за изграждането на тръба край село Боснек е била абсурдна и напълно безсмислена.
Атанас Русев работи по договор с МРРБ и оповести сумите по него - целият договор е за 29 900 лв, като получени авансово са 12 000. Утре ще представи отчет в министерството и тогава ще получи и останалата част от сумата.
Атанас Русев разказа отново и за повторното запечатване на нераглементираното съоръжение отклоняващо Палакарийския воден канал към с. Ярлово и появата на кмета на селото с отвертка в джоба и абсурдните му обяснения, че е дошъл пеша, в снега, сам, за да види защо няма вода. В момента се води разследване заради повторното отклоняването на вода и Атанас Русев си спести подробности и коментари за срещата с кмета. Той обаче заяви, че тази вода хората са я плащали години наред, но никой никога не я е отчитал.
За проекта, който вчера бе оповестен в Министерски съвет за прокарване на байпас от "Белмекен" през инфраструктурата на Софийска област, за да достигне вода до Перник, Атанас Русев заяви, че е разбрал от медиите за плана, но като цяло го одобрява. Това е резервен план, който може да се използва при аварийни ситуации и друг път и не е задължително да работи 24 часа - т.е. може да се използва стратегически при кризи.
Положително според него е държавата да разполага с такъв резервен вариант за връзка на ВиК мрежите в различни области. Инж. Русев не коментира дали срокът за изграждане на тръбата е реалистичен, тъй като това излиза извън компетенциите му.
Имаме чудесната българска поговорка, че когато колата се обърне, пътища много. Но във всяка една кризисна ситуация винаги е по-добре да имаме план, отколкото да вдигаме рамене, заяви Атанас Русев.
Той не коментира ареста и оставката на Нено Димов, заявявайки, че това е отговорност на разследващите органи. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус