Цар Симеон II: Предстои да видим резултатите от срещата на Борисов с Тръмп
"Много се говори за срещата. И аз съм бил в Щатите като премиер и звучи позитивно както винаги. Резултатите от нея ще ги видим тепърва", каза бившият премиер Симеон Сакскобургготски за срещата на Борисов в Тръмп.
Цар Симеон II беше домакин на кръгла маса на тема: "Европа без стени. Какво ни обединява днес - либерален поглед" в двореца "Врана". Модератор на дискусията беше Зинаида Златанова, а в нея се включиха Соломон Паси, бившият чешки посланик в България Петр Поспихал, италианският икономист проф. Роберто Рачиути и регионалният директор за Източна и Югоизточна Европа на фондация „Фридрих Науман“ д-р Райнер Адам.
Като основна тема се заформи падането на Берлинската стена и бъдещето на Европа и България. Близо 70 души бяха гостите, като сред тях имаше дипломати и посланици в България.
"Либералната ценностна система преодолява дори радикализацията. Напоследък радикалните системи са готови да развалят всичко в името а каузи, но за мен това е чиста утопия", коментира цар Симеон II по време на кръглата маса. Той изрази притесненията си от популизма в днешно време. Според бившия премиер бъдещето за България е само като част от обединена Европа.
"Мярката във всичко е в принципността. Девизът на България кой е. Съединението прави силата. Това е далеч по-важно отколкото глобална революция, която няма да доведе до никъде. За мен няма друга алтернатива освен обединена Европа. План "б", освен обединена Европа, аз не искам да си представя. Какво би било? Малки страни да се борят за каузи на големи държави - това е нашето бъдеще", каза Симеон Сакскобугготски. /24chasa.bg
Цар Симеон II беше домакин на кръгла маса на тема: "Европа без стени. Какво ни обединява днес - либерален поглед" в двореца "Врана". Модератор на дискусията беше Зинаида Златанова, а в нея се включиха Соломон Паси, бившият чешки посланик в България Петр Поспихал, италианският икономист проф. Роберто Рачиути и регионалният директор за Източна и Югоизточна Европа на фондация „Фридрих Науман“ д-р Райнер Адам.
Като основна тема се заформи падането на Берлинската стена и бъдещето на Европа и България. Близо 70 души бяха гостите, като сред тях имаше дипломати и посланици в България.
"Либералната ценностна система преодолява дори радикализацията. Напоследък радикалните системи са готови да развалят всичко в името а каузи, но за мен това е чиста утопия", коментира цар Симеон II по време на кръглата маса. Той изрази притесненията си от популизма в днешно време. Според бившия премиер бъдещето за България е само като част от обединена Европа.
"Мярката във всичко е в принципността. Девизът на България кой е. Съединението прави силата. Това е далеч по-важно отколкото глобална революция, която няма да доведе до никъде. За мен няма друга алтернатива освен обединена Европа. План "б", освен обединена Европа, аз не искам да си представя. Какво би било? Малки страни да се борят за каузи на големи държави - това е нашето бъдеще", каза Симеон Сакскобугготски.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус