Борисов защитава живота и здравето срещу мръсния въздух и промените в климата
По повод участието си в 25-ата конференция по изменение на климата утре в Мадрид, премиерът Борисов обясни, че не е планирал да ходи, "но изведнъж тя прерасна в едно изключително важно събитие."
Той посочи, че се очаква страните по Рамковата конвенция на ООН по изменение на климата да постигнат напредък по редица въпроси, свързани с финансирането на дейности в борбата с изменение на климата в развиващите се държави.
Премиерът иска да увеличи продължителността и качеството на живот.
"Сигурно ще струва скъпо, но ще се опитаме да го направим. Ако преценим, че здравето е на първо място, ще мислим как. Това трябва да го реши правителството. Затова искам и широк дебат - медици, еколози, граждани да кажат кое, как и какво."
"Новият председател на ЕК ни събира утре в 9 часа, всички държавни ръководители. Европейският парламент и Европейската комисия поставят климатичните промени и опазването на околната среда на първо място, включително ще бъде предложено и ново по-голямо финансиране", добави той.
"Аз ще се опитам да защитя нашите въглищни централи и някои вредни производства, но те казват - първо помислете за продължителността на живота във вашата страна, защото е най-ниска в целия Европейски съюз (ЕС). Ние дишаме най-мръсния въздух в целия ЕС."
Според него, "това изисква един голям дебат - докога, колко, по какъв начин, с какви мерки, включително и през финансови инструменти за подпомагане. Ако не се съгласим, в един момент със сигурност ще ни принудят. Но здравето е на първо място." /news.bg
Той посочи, че се очаква страните по Рамковата конвенция на ООН по изменение на климата да постигнат напредък по редица въпроси, свързани с финансирането на дейности в борбата с изменение на климата в развиващите се държави.
Премиерът иска да увеличи продължителността и качеството на живот.
"Сигурно ще струва скъпо, но ще се опитаме да го направим. Ако преценим, че здравето е на първо място, ще мислим как. Това трябва да го реши правителството. Затова искам и широк дебат - медици, еколози, граждани да кажат кое, как и какво."
"Новият председател на ЕК ни събира утре в 9 часа, всички държавни ръководители. Европейският парламент и Европейската комисия поставят климатичните промени и опазването на околната среда на първо място, включително ще бъде предложено и ново по-голямо финансиране", добави той.
"Аз ще се опитам да защитя нашите въглищни централи и някои вредни производства, но те казват - първо помислете за продължителността на живота във вашата страна, защото е най-ниска в целия Европейски съюз (ЕС). Ние дишаме най-мръсния въздух в целия ЕС."
Според него, "това изисква един голям дебат - докога, колко, по какъв начин, с какви мерки, включително и през финансови инструменти за подпомагане. Ако не се съгласим, в един момент със сигурност ще ни принудят. Но здравето е на първо място." /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус