Борисов не търси вина назад за Перник, а строи нов водопровод

По време на последното заседание на кабинета премиерът Бойко Борисов засегна и темата за водната криза в Перник. Той не иска да търси вината за кризата в Перник на правителствата назад. Пропуснато било времето.

Тръбите са толкова изгнили, каза премиерът. Това не може така да бъде, възмутен е той от ситуацията във ВиК сектора. Същите проблеми ги имало и в други градове, но и на всеки може да се търси вина, смята той.

Премиерът Бойко Борисов предлага да се обсъди идеята ВиК дружествата да се обединят в едно държавно дружество, за да може по-добре да се контролира инфраструктурата и да се правят ремонти и рехабилитация на водопроводната мрежа.

Най-ефективно било да се изтегли нов водопровод за Перник. Така нямало да може да се краде. Ще ни струва пари, но ще помогнем на града, увери Борисов.

Премиерът иска възмездие за виновните и се надява прокуратурата да се заеме с тях. /news.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355