Борисов и Каракачанов пътуват към база "Бернис" в Египет
Премиерът Бойко Борисов и военният министър Красимир Каракачанов ще присъстват на официалното откриване на новата египетска военноморска база "Бернис" на брега на Червено море, съобщиха от Министерския съвет.
Българската делегация пристигна в Египет, по покана на президента Абдел Фатах ал Сиси късно снощи. На летището в Кайро премиерът Борисов бе посрещнат от министъра по парламентарните въпроси на Египет Алаа Фуад.
Преди заминаването си от египетската столица българският премиер остави послание в специалната книга в кралския дворец Кубе палас, където бе отседнал с водената от него делегация.
На летището в Кайро на път за базата премиерът Борисов бе изпратен от министъра на селското стопанство и усвояването на земите Мохамед Марзук Ал Кусейр.
На събитието във военноморската база "Бернис" ще бъде президентът на Арабската република Египет Абдел Фаттах Ас-Сиси.
Базата "Бернис" е стратегически пункт по осигуряването на южния фланг на Египет. Това е една от трите нови военноморски бази на бреговете на Средиземно и на Червено море, чието създаване Египет обяви през 2017 г.
Заедно с други подобни бази в страната се дава възможност военното ръководство на Египет да създаде за първи път два военноморски флота: единия в Средиземноморския регион, а втория - в Червено море, което представлява качествено ново развитие на египетските въоръжени сили.
Българската делегация пристигна в Египет, по покана на президента Абдел Фатах ал Сиси късно снощи. На летището в Кайро премиерът Борисов бе посрещнат от министъра по парламентарните въпроси на Египет Алаа Фуад.
Преди заминаването си от египетската столица българският премиер остави послание в специалната книга в кралския дворец Кубе палас, където бе отседнал с водената от него делегация.
На летището в Кайро на път за базата премиерът Борисов бе изпратен от министъра на селското стопанство и усвояването на земите Мохамед Марзук Ал Кусейр.
На събитието във военноморската база "Бернис" ще бъде президентът на Арабската република Египет Абдел Фаттах Ас-Сиси.
Базата "Бернис" е стратегически пункт по осигуряването на южния фланг на Египет. Това е една от трите нови военноморски бази на бреговете на Средиземно и на Червено море, чието създаване Египет обяви през 2017 г.
Заедно с други подобни бази в страната се дава възможност военното ръководство на Египет да създаде за първи път два военноморски флота: единия в Средиземноморския регион, а втория - в Червено море, което представлява качествено ново развитие на египетските въоръжени сили.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус