„Боинг” спира производството на 737 MAX от януари

"Боинг" спира производството на 737 MAX от януари, са съобщили от компанията в изявление.

Работа временно спира заводът в Рентън, Вашингтон, близо до Сиатъл, който има 12 000 служители. Компанията заяви, че не очаква да се стигне до уволнения, но съкращенията биха могли засегнат някои от 900-те компании, които доставят части за самолета.

Припомняме, че мерките бяха очаквани и оповестени по-рано, като само не бе посочен точен срок за спирането.

Надеждите на Boeing са, че до края на 2020 г. производството ще бъде възстановено и компанията ще изкарва по 57 самолета на месец.

Припомняме, самолет 737 Max на Етиопските авиолинии катастрофира малко след излитането си на 10 март. Всички 157 души на борда загинаха. Това беше втората катастрофа с новия самолет 737 Max за по-малко от пет месеца, което принуди държавите да приземят този модел самолети.

Първата катастрофа с новия самолет се случи в Индонезия през октомври 2018 г., когато самолет на Lion Air катастрофира в Яванско море. Загинаха всички 189 души на борда. /news.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355