Boeing 737 Max няма да се върне в небето поне до средата на годината

Ръководството на американският авиационен лидер Boeing не очаква катастрофиралият модел 737 Max да получи разрешение да лети отново преди средата на годината. Това са обявили от компанията, цитирани от CNN Business.

"Информираме нашите клиенти и доставчици, че според последните изчисления приземеният 737 Max ще бъде върнат в експлоатация в средата на 2020 година", се казва в становището на производителя.

Моделът беше спрян от движение през март миналата година след две фатални катастрофи, отнели живота на 346 души.

Последните новини са сериозен риск за Boeing. Забавянето на връщането на самолетите в небето ще увеличат разходите за компанията при справянето ? с кризата.

Междувременно през седмицата стана ясно още, че американският производител води разговори с различни банки за отпускането на финансиране в размер на 10 милиарда.

Според информация на CNBC от компанията вече са успели да договорят заем в размер на поне 6 милиарда долара и предстои да търси допълнително финансиране.

Успоредно с това от Boeing потвърдиха, че временно са спрели производството на 737 Max в базата си в щата Вашингтон. /money.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355