България и Тайланд се споразумяха за безвизовите пътувания с дипломатически паспорти
Република България би желала да активизира наново отношенията си с Кралство Тайланд, заяви вицепремиерът и министър на външните работи Екатерина Захариева, след като подписа днес в Мадрид с тайландския си колега Дон Прамудвинай споразумение за безвизов режим за притежателите на дипломатически и служебни паспорти от двете страни. Двамата разговаряха в Мадрид в рамките на 14-ата среща на министрите на външните работи на Форума "Азия-Европа" (АСЕМ), съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи.
"Поздравявам ви за начина, по който представлявате България на форума. Все повече държави и колеги чуват за вашата прекрасна страна и за възможностите за бизнес", каза министър Прамудвинай.
Очаква се да бъде финализиран и проектът на Договор за трансфер на осъдени лица между двете страни.
Двамата министри разговаряха и от нуждата от по-тясно сътрудничество между двете външни министерства по политическа, но и по консулска линия, предвид растящия брой български туристи в Тайланд.
Българското посолство в Банкок бе закрито през 2011 г. по финансови причини и оттогава нямаме акредитиран посланик в Тайланд, а по консулски въпроси контактите се осъществяват през българското посолство във Виетнам. Тайланд също няма посолство у нас и акредитира за България своя посланик в Букурещ.
Това е третата за тази година среща между министър Екатерина Захариева и министър Дон Прамудвинай. Първата се състоя през януари в Брюксел, в рамките на Срещата на вънните министри ЕС-АСЕАН, а втората - през септември в Ню Йорк, в рамките на ОС на ООН.
На 10 август 2019 г. се навършиха 45 години от установяването на дипломатически отношения между България и Тайланд.
"Поздравявам ви за начина, по който представлявате България на форума. Все повече държави и колеги чуват за вашата прекрасна страна и за възможностите за бизнес", каза министър Прамудвинай.
Очаква се да бъде финализиран и проектът на Договор за трансфер на осъдени лица между двете страни.
Двамата министри разговаряха и от нуждата от по-тясно сътрудничество между двете външни министерства по политическа, но и по консулска линия, предвид растящия брой български туристи в Тайланд.
Българското посолство в Банкок бе закрито през 2011 г. по финансови причини и оттогава нямаме акредитиран посланик в Тайланд, а по консулски въпроси контактите се осъществяват през българското посолство във Виетнам. Тайланд също няма посолство у нас и акредитира за България своя посланик в Букурещ.
Това е третата за тази година среща между министър Екатерина Захариева и министър Дон Прамудвинай. Първата се състоя през януари в Брюксел, в рамките на Срещата на вънните министри ЕС-АСЕАН, а втората - през септември в Ню Йорк, в рамките на ОС на ООН.
На 10 август 2019 г. се навършиха 45 години от установяването на дипломатически отношения между България и Тайланд.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус