Автобусните превозвачи плашат да спрат превозите
Автобусните превозвачи няма да оттеглят исканията си и това, което може да ги накара да преустановят протестни действия, е те да бъдат решени. Това заяви пред БНТ Магдалена Милтенова от Конфедерация на автобусните превозвачи.
Те започват протест от днес. Фирмите са недоволни от системата "бонус-малус" и тол системата. Те настояват и за промяна в Закона за автомобилните превози, чрез която нерегламентираните превози ще се считат за престъпление.
Милтенова припомни, че през февруари са били изложили исканията си и пред премиера и тогава са отменили планирания протест, защото са били поети конкретни ангажименти с конкретни срокове да се изпълнят исканията им.
Нито един от нашите проблеми не е решен, подчерта Магдалена Милтенова.
Тя поясни, че последното нещо, за което протестират е тол системата.
Ако не решим тези проблеми, които сме поставили, няма да имаме нужда от тол система, поради факта, че няма да се движим и няма да извършим превозите, защото ще фалираме, допълни тя.
Основният проблем, който имат превозвачите, според Милтенова, е нерегламентираният превоз на пътници, който трябва да бъде решен спешно чрез инкриминиране на деянието.
Другият проблем е законодателната рамка - промените в Закона за автомобилните превози, които протестиращите искат да бъдат приети.
На 13 януари автобусните превозвачи ще прекратят превозите, ако дотогава не бъдат изпълнени исканията им. /БНТ
Те започват протест от днес. Фирмите са недоволни от системата "бонус-малус" и тол системата. Те настояват и за промяна в Закона за автомобилните превози, чрез която нерегламентираните превози ще се считат за престъпление.
Милтенова припомни, че през февруари са били изложили исканията си и пред премиера и тогава са отменили планирания протест, защото са били поети конкретни ангажименти с конкретни срокове да се изпълнят исканията им.
Нито един от нашите проблеми не е решен, подчерта Магдалена Милтенова.
Тя поясни, че последното нещо, за което протестират е тол системата.
Ако не решим тези проблеми, които сме поставили, няма да имаме нужда от тол система, поради факта, че няма да се движим и няма да извършим превозите, защото ще фалираме, допълни тя.
Основният проблем, който имат превозвачите, според Милтенова, е нерегламентираният превоз на пътници, който трябва да бъде решен спешно чрез инкриминиране на деянието.
Другият проблем е законодателната рамка - промените в Закона за автомобилните превози, които протестиращите искат да бъдат приети.
На 13 януари автобусните превозвачи ще прекратят превозите, ако дотогава не бъдат изпълнени исканията им. /БНТ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус