Ананиев: До 20 януари се възобновява приемът в детската болница
Парламентът изслушва здравния министър Кирил Ананиев относно спирането на спешния прием в Детската болница в София, предаде репортер на БГНЕС.
Детската болница „Проф. Иван Митев” спря приема на спешни случаи до 5 януари 2020 година заради липса на достатъчно специалисти. Причината е напускането на анестезиолози и педиатри след трагичния случай с починалия 3-годишен Алекс.
Спешният прием на деца, при които е необходимо провеждането на интензивно лечение и дихателна реанимация, се осъществява от „Пирогов“, „Александровска“ и Национална кардиологична болница.
Пред депутатите здравният министър за пореден път повтори факта, че през последните години състоянието на педиатрията в България е незадоволително. Сред причините е липсата на многопрофилна детска болница.
Кирил Ананиев отчете, че към деветмесечието болницата няма просрочени задължения. В лечебното заведение са разкрити 248 щатни бройки, освободени са 35 души и има 26 незаети места. В момента текат предизвестия с четирима лекари – двама педиатри и двама анестезиолози. Проверката на „Вътрешен одит“ е препоръчала на болницата спешно да пристъпи към привличане на специалисти.
Депутатът Лъчезар Иванов от ГЕРБ заяви, че управляващите са в дълг към обществото, защото не са съумели да изградят детско лечебно заведение.
От опозицията заявиха, че очакват от министъра конкретни мерки, а не да чете известни вече цифри и статистика. /БГНЕС
Детската болница „Проф. Иван Митев” спря приема на спешни случаи до 5 януари 2020 година заради липса на достатъчно специалисти. Причината е напускането на анестезиолози и педиатри след трагичния случай с починалия 3-годишен Алекс.
Спешният прием на деца, при които е необходимо провеждането на интензивно лечение и дихателна реанимация, се осъществява от „Пирогов“, „Александровска“ и Национална кардиологична болница.
Пред депутатите здравният министър за пореден път повтори факта, че през последните години състоянието на педиатрията в България е незадоволително. Сред причините е липсата на многопрофилна детска болница.
Кирил Ананиев отчете, че към деветмесечието болницата няма просрочени задължения. В лечебното заведение са разкрити 248 щатни бройки, освободени са 35 души и има 26 незаети места. В момента текат предизвестия с четирима лекари – двама педиатри и двама анестезиолози. Проверката на „Вътрешен одит“ е препоръчала на болницата спешно да пристъпи към привличане на специалисти.
Депутатът Лъчезар Иванов от ГЕРБ заяви, че управляващите са в дълг към обществото, защото не са съумели да изградят детско лечебно заведение.
От опозицията заявиха, че очакват от министъра конкретни мерки, а не да чете известни вече цифри и статистика. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус