Ако в Перник стане епидемия, има готовност за прием на пациенти в София
Има готовност за прием на пациенти в София, ако в Перник възникне епидемия заради липсата на вода. Това каза министърът на здравеопазването Кирил Ананиев пред членовете на парламентарната комисия по здравеопазване. В инфекциозното отделение на МБАЛ-Перник в момента има 15 свободни легла, като има незабавна готовност за осигуряване на още, посочи той, цитиран от БТА.
Потвърдена е готовността и на болница "Проф.Иван Киров" в София, в която може да бъдат осигурени още 20 легла. В готовност са и дежурните екипи, както и тези от спешната помощ, ако се наложи да се посрещнат пациенти от Перник. По думите на министър Ананиев има и възможност за прием на пациенти във Военна болница и в Александровска болница. /БТА
Потвърдена е готовността и на болница "Проф.Иван Киров" в София, в която може да бъдат осигурени още 20 легла. В готовност са и дежурните екипи, както и тези от спешната помощ, ако се наложи да се посрещнат пациенти от Перник. По думите на министър Ананиев има и възможност за прием на пациенти във Военна болница и в Александровска болница. /БТА
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус