Акциите на Tesla поскъпват. Но никой на "Уолстрийт" не знае защо

Акциите на производителя на електромобили Tesla растат значително през последните седмици от 2019 година. Само през първия ден на търговия за тази седмица те поскъпнаха с 23 долара или 6,5%. Това се оказа нов връх за компанията, ръководена от Илън Мъск. Проблемът е обаче, че никой на "Уолстрийт" не знае защо книжата поскъпват, пише специализираният сайт Barron's.

По думите на един анализатор в автомобилната индустрия това движение на акциите нагоре е "изненадващо", тъй като държавната подкрепа за електромобилите в САЩ ще бъде намалена от 2020 година.

Експертът от Deutsche Bank Еманюел Росне посочва, че трябва да се вземе под внимание развитието на бизнеса на Tesla в Европа и по-точно в Германия. Наскоро компанията обяви, че ще изгради там производствена база.

И все пак по неговите думи това също не е достатъчно, за да тръгнат акциите нагоре, защото никой не е очаквал американският лидер да срещне проблеми със създаването на база в европейската страна.

Все пак някои експерти посочват, че цената на акциите на Tesla е волатилна и някои инвеститори залагат именно на това, като бързо купуват и след това разпродават книжа на компанията.

От началото на годината те са добавили 14% към стойността си, което е под представянето на основните американски индекси Dow Jones S&P 500. Само за последните три месеца обаче поскъпването е с близо 57 на сто в сравнение с предходното тримесечие. /money.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355