4 карловски села излязоха на простест заради нередовни автобуси

Четири карловски села подготвят жалба до министър-председателя Бойко Борисов, в която настояват да бъде възстановен нормалният автобусен транспорт до Карлово, съобщи bTV.

Така хората ще могат да пътуват спокойно, за да си купуват лекарства и да посещават личен лекар.

По финансови причини Община Карлово променя автобусното разписание по линията Карлово-Климент.

"Ситуацията е неудобна и неприятна за постоянно пътуващите възрастни хора. Автобусите са на рядко", заяви кметът на с. Богдан Христо Иванов.

От Община Карлово твърдят, че пътуващите не са достатъчно, за да има повече автобусни линии.

От общо 2800 жители на четирите карловски села над 500 са подкрепили подписката. /БТВ
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355