1/3 от приетите в "Пирогов" на Коледа са деца
Най-натоварените кабинети през празничните дни в Спешното отделение на "Пирогов" са по вътрешни болести, Педиатрия, Травматология и Хирургия. Това съобщи изпълнителният директор на болница проф. Асен Балтов.
Той определи дежурствата по празниците като спокойни. Дежурните екипи са прегледали 1850 пациенти за 2 дни. От тях за лечение останаха 170 възрастни и 50 деца.
Близо 1/3 от хоспитализираните са деца, предимно във възрастта 3-18 г. Най-много настанени има в Клиниката по детска хирургия и Отделението по педиатрия. Заради него децата преминали през болницата са се увеличили с 12 000 за годината.
"Бяха извършени общо 60 оперативни интервенции - 15 при млади и 45 при възрастни пациенти", коментира проф. Балтов. Екипите отчитат доста пациенти не само от София, но и от цяла България, които са потърсили помощ в "Пирогов" с доста тежки травми. Няма случаи на деца употребили алкохол.
60-годишен мъж пък е постъпил, тъй като е пострадал от пиратка. "Апелирам към всички да внимават при употребата на пиратки и пиротехнически средства за Нова година", призова проф. Балтов.
Той определи 2019 г. като много добра за "Пирогов" . "Изпращаме една мно добра година за "Пирогов". Очакваме буквално в първите дни след празниците да започнем ремонти благодарение на Фонд за енергийна ефективност на ЧЕЗ. Ще бъдат обновени 5 сгради с 13 млн.лв. Надявам се, че през следващата година ще може да се похвалим с обновяване на Пирогов." /news.bg
Той определи дежурствата по празниците като спокойни. Дежурните екипи са прегледали 1850 пациенти за 2 дни. От тях за лечение останаха 170 възрастни и 50 деца.
Близо 1/3 от хоспитализираните са деца, предимно във възрастта 3-18 г. Най-много настанени има в Клиниката по детска хирургия и Отделението по педиатрия. Заради него децата преминали през болницата са се увеличили с 12 000 за годината.
"Бяха извършени общо 60 оперативни интервенции - 15 при млади и 45 при възрастни пациенти", коментира проф. Балтов. Екипите отчитат доста пациенти не само от София, но и от цяла България, които са потърсили помощ в "Пирогов" с доста тежки травми. Няма случаи на деца употребили алкохол.
60-годишен мъж пък е постъпил, тъй като е пострадал от пиратка. "Апелирам към всички да внимават при употребата на пиратки и пиротехнически средства за Нова година", призова проф. Балтов.
Той определи 2019 г. като много добра за "Пирогов" . "Изпращаме една мно добра година за "Пирогов". Очакваме буквално в първите дни след празниците да започнем ремонти благодарение на Фонд за енергийна ефективност на ЧЕЗ. Ще бъдат обновени 5 сгради с 13 млн.лв. Надявам се, че през следващата година ще може да се похвалим с обновяване на Пирогов." /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус